dr Agata Rudnik

Agata Rudnik – dyrektor Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia, psycholog na oddziale gastroenterologii Szpitala MSWiA w Gdańsku, dziennikarka, zakochana bezwarunkowo w krajach nordyckich i chodzeniu długodystansowym. 

prof. Mariola Bidzan

Psycholog kliniczny, wieloletni Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Zdrowia. 
Od 35 lat pracuje klinicznie z pacjentami z różnymi problemami [m.in. z zaburzeniami lękowymi, depresją, niepłodnością, problemami położniczymi, zaburzeniami trzymania moczu] oraz ich rodzinami.  
Ukończyła liczne szkolenia i kursy specjalistyczne zarówno krajowe jak i zagraniczne, dotyczące przede wszystkim diagnostyki psychologicznej oraz psychoterapii. 
Twórca ośrodka akredytacyjnego z Psychologii Klinicznej w Instytucie Psychologii UG, pomysłodawca oraz realizatorka studiów podyplomowych z zakresu Diagnostyki Psychologicznej oraz Psychologii Klinicznej oraz licznych szkoleń psychologicznych kierowanych do różnych grup zawodowych, rozwojowych, wsparcia. 
Autorka około 200 publikacji naukowych.

dr Joanna Kozaka

Certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, specjalistka psychologii klinicznej, certyfikowana psychoonkolog i superwizorka psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii UG, autorka prac naukowych i wystąpień konferencyjnych z psychologii zdrowia i choroby. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną z osobami dorosłymi w Gdańsku.

 

dr hab. Paweł Jurek

Psycholog, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, od wielu lat wspiera osoby w rozwoju zawodowym oraz poszukiwaniu rozwiązań sytuacji stanowiących dla nich wyzwania. Obecnie pracuje w nurcie TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach) oferując klientom różnorodne wsparcie, które skupia się głównie na poszukiwaniu rozwiązań dla problemów oraz budowaniu przyszłości. Podczas spotkań możemy skoncentrować się na identyfikacji celów, znalezieniu sposobów osiągnięcia pożądanej zmiany oraz śledzeniu postępów w drodze do tych celów.

dr Aleksandra Szulman-Wardal

Adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia, kierownik Pracowni Psychologicznej z Zespołem Psychologów, Logopedów, Psychoterapeutów i Terapeutów Zajęciowych w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie , biegła sądowa, orzecznik na Komisji d/s Orzekania o Niepełnosprawności, psychoonkolog kliniczny

mgr Paulina Anikiej-Wiczenbach

Paulina Anikiej-Wiczenbach- psycholog, pracuje w Poradni Psychologicznej Genetycznych Chorób Rzadkich w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Miłośniczka podróży, zwierząt, sportów ekstremalnych i kawy 🙂 W wolnym czasie zajmuje się dogoterapią.

mgr Ilona Bidzan-Bluma

Specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog, trener EEG-Biofeedback, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje praktycznie z pacjentami od około 10 lat.

Jest współautorką polskiej wersji testu neuropsychologicznego Neurotax. Autorka ponad 20 artykułów naukowych i popularnonaukowych, dot. przede wszystkim neuropsychologii. Współautorka książki “Umysł lubi tworzyć. Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych na każdy dzień miesiąca”, która ukazała się jako propozycja treningu dla osób chcących poprawić swoje funkcjonowanie poznawcze (m.in. pamięć, uwagę, funkcje językowe).
W 2014 r. została uhonorowana tytułem “Ambasador SM” przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego za zrealizowanie i rozpowszechnianie wśród osób chorych i zdrowych filmu dokumentalnego “SM” o osobach chorujących na stwardnienie rozsiane. Film ma oddziaływanie terapeutyczne, jest pokazywany na spotkaniach z osobami chorymi celem udzielenia im wsparcia.

mgr Agata Ruźniak-Lubocka

Agata Ruźniak-Lubocka – psycholog, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi badania nad rozwojem poznawczym i społeczno-emocjonalnym dzieci w wieku poniemowlęcym. Kierownik kameralnego żłobka Zuchy Maluchy w Gdańsku. W swojej pracy dba o to, by pacjenci mieli przestrzeń do rozwoju samodzielności we własnym tempie.


mgr Emilia Ożgo

Emilia Ożgo – psycholog, badacz, trenerka uważności (mindfullness), psychoterapeutyka, terapeuta w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na University College London oraz w South Camden Crisis Team (C&I NHS Trust). Pasjonatka psychologii pozytywnej, która nie może żyć bez biegów, spacerów po lesie, książek i podróży.

mgr Joanna Hajduczenia
wsparcie administracyjne

Psycholożka w trakcie studiów podyplomowych z Seksuologii klinicznej (SWPS), absolwentka Dwuletniego Studium Psychoterapii metodą Psychologii Procesu dr A. Mindella w Instytucie Psychologii Procesu oraz Certyfikowanego Kursu Mindfulness w Mindfulness Association Polska. Na co dzień prowadzi Laboratorium Diagnostyki Psychologicznej na UG, a w Centrum zajmuje się wsparciem administracyjnym. Entuzjastka pieszych i rowerowych wycieczek, muzyki oraz gotowania.