Psycholodzy

 dr Agata Rudnik

Agata Rudnik – dyrektor Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii, psycholog na oddziale gastroenterologii Szpitala MSWiA w Gdańsku, dziennikarka, zakochana bezwarunkowo w krajach nordyckich i chodzeniu długodystansowym. 

prof. Mariola Bidzan

Psycholog kliniczny, wieloletni Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii. 
Od 35 lat pracuje klinicznie z pacjentami z różnymi problemami [m.in. z zaburzeniami lękowymi, depresją, niepłodnością, problemami położniczymi, zaburzeniami trzymania moczu ] oraz ich rodzinami.  
Ukończyła liczne szkolenia i kursy specjalistyczne zarówno krajowe jak i zagraniczne, dotyczące przede wszystkim diagnostyki psychologicznej oraz psychoterapii. 
Twórca ośrodka akredytacyjnego z Psychologii Klinicznej w Instytucie Psychologii UG, pomysłodawca oraz realizatorka studiów podyplomowych z zakresu Diagnostyki Psychologicznej oraz Psychologii Klinicznej oraz licznych szkoleń psychologicznych kierowanych do różnych grup zawodowych, rozwojowych, wsparcia. 
Autorka około 200 publikacji naukowych.

dr Joanna Kozaka

Certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, specjalistka psychologii klinicznej, certyfikowana psychoonkolog i superwizorka psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii UG, autorka prac naukowych i wystąpień konferencyjnych z psychologii zdrowia i choroby. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną z osobami dorosłymi w Gdańsku  

dr Aleksandra Szulman-Wardal

Adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii, kierownik Pracowni Psychologicznej z Zespołem Psychologów, Logopedów, Psychoterapeutów i Terapeutów Zajęciowych w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie , biegła sądowa, orzecznik na Komisji d/s Orzekania o Niepełnosprawności, psychoonkolog kliniczny

mgr Paulina Anikiej-Wiczenbach

Paulina Anikiej-Wiczenbach- psycholog, pracuje w Poradni Psychologicznej Genetycznych Chorób Rzadkich w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Miłośniczka podróży, zwierząt, sportów ekstremalnych i kawy 🙂 W wolnym czasie zajmuje się dogoterapią.

mgr Ilona Bidzan-Bluma

Specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog, trener EEG-Biofeedback, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje praktycznie z pacjentami od około 10 lat.

Jest współautorką polskiej wersji testu neuropsychologicznego Neurotax. Autorka ponad 20 artykułów naukowych i popularnonaukowych, dot. przede wszystkim neuropsychologii. Współautorka książki „Umysł lubi tworzyć. Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych na każdy dzień miesiąca”, która ukazała się jako propozycja treningu dla osób chcących poprawić swoje funkcjonowanie poznawcze (m.in. pamięć, uwagę, funkcje językowe).
W 2014 r. została uhonorowana tytułem “Ambasador SM” przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego za zrealizowanie i rozpowszechnianie wśród osób chorych i zdrowych filmu dokumentalnego “SM” o osobach chorujących na stwardnienie rozsiane. Film ma oddziaływanie terapeutyczne, jest pokazywany na spotkaniach z osobami chorymi celem udzielenia im wsparcia.

mgr Agata Ruźniak-Lubocka

Agata Ruźniak-Lubocka – psycholog, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi badania nad rozwojem poznawczym i społeczno-emocjonalnym dzieci w wieku poniemowlęcym. Kierownik kameralnego żłobka Zuchy Maluchy w Gdańsku. W swojej pracy dba o to, by pacjenci mieli przestrzeń do rozwoju samodzielności we własnym tempie.


mgr Emilia Ożgo

Emilia Ożgo – psycholog, badacz, trenerka uważności (mindfullness), psychoterapeutyka, terapeuta w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na University College London oraz w South Camden Crisis Team (C&I NHS Trust). Pasjonatka psychologii pozytywnej, która nie może żyć bez biegów, spacerów po lesie, książek i podróży.

dr Anna Zdolska-Wawrzkiewicz


Anna Zdolska-Wawrzkiewicz – psycholog, doktor nauk społecznych, psychoterapeuta psychodynamiczny. Zawodowo zajmuje się zarówno terapią dzieci jak i osób dorosłych. Pracuje także w szkole i przedszkolu międzynarodowym wspierając dzieci, ich rodziny oraz nauczycieli.  Zainteresowania naukowe dotyczą wczesnej relacji matki z dzieckiem, rozwoju przywiązania, przekazu międzygeneracyjnego wzorców przywiązania.

Studentki i studenci

Damian Brohs

Jestem studentem 4. roku psychologii na ścieżce psychoseksuologia.
W przyszłości chciałbym pracować z osobami narażonymi na wykluczenie społeczne – mniejszości seksualne, osoby osoby zadłużone, uzależnione od substancji psychoaktywnych. Poza tematyką seksualności interesuje się neuropsychologią, psychologią różnic indywidualnych oraz psychologią emocji. Prywatnie jestem pasjonatem kina i muzyki – słucham czegoś nowego na okrągło, a czasami sam próbuję coś stworzyć.

Julia Godzwon

Jestem studentką piątego roku psychologii Uniwersytetu Gdańskiego

i bardzo się cieszę, że wybrałam właśnie ten kierunek. W toku studiów realizuję specjalność neurobiopsychologia, co ściśle wiąże się z moimi zainteresowaniami z tej dziedziny nauki – neuropsychologią i fizjologią człowieka. Od 2018 roku jestem członkiem Koła Badań Psychologicznych Experior, w ramach którego miałam okazję uczestniczyć w konferencjach, projektach i badaniach naukowych. Od 2021 roku udzielam się także jako wolontariuszka w Fundacji Mózg na Fali, biorąc udział w działaniach edukacyjnych związanych ze zdrowiem psychicznym. W przyszłości chciałabym pracować jako psycholog praktyk (obecnie najbliżej mi do obrania drogi psychoterapeutki), a być może zdecyduję się również kontynuować rozwój naukowy. Prywatnie interesuje mnie historia sztuki oraz teatr. Czas wolny najchętniej spędzam w towarzystwie narzeczonego i przyjaciół. Od czasu do czasu haftuję i uczę się języka włoskiego. Lubię też śpiewać i gram na gitarze.


Wiktor Jankowiak

Nazywam się Wiktor Jankowiak, jestem na drugim roku psychologii pracy i biznesu. Pochodzę z Mazur aczkolwiek od początku liceum mieszkam w Trójmieście. Zawsze interesowały mnie przedmioty ścisłe jak matematyka, fizyka, chemia ale czułem duży pociąg w stronę głębszych rozważań i pomocy innym. W wolnym czasie jestem fanatykiem seriali, które jak twierdzą znajomi „pożeram”, lubię też usiąść z ciekawą książką lecz na to ciężej znaleźć czas. Moim drobnym uzależnieniem są gry komputerowe szczególnie strategiczne i symulacyjne, czasami też przygodowe.

Maria Licznerska


Maria Licznerska – studentka V roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Zafascynowana terapią akceptacji i zaangażowania, miłośniczka slow life i pracy z drugim człowiekiem. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi jako wolontariusz Akademii Przyszłości oraz pracy z pacjentami jako rejestratorka medyczna w kilku klinikach.  Skupiona na rozwijaniu swoich psychologicznych kompetencji. 
Prywatnie entuzjastka prokrastynacji, zawodowo profesjonalistka:)
W przyszłości pragnie zostać psychoterapeutką w nurcie poznawczo-behawioralnym.
W wolnych chwilach próbuje grać na ukulele lub snuje odważne plany na popandemiczną przyszłość.

Julia Mackiewicz

Medytacja, filozofia, historia, kultury świata, granie na wszystkich instrumentach, które wpadną mi w ręce (czasem lepiej, czasem gorzej) – to kilka z moich osobistych zainteresowań. Prywatnie również fanka pratchettowskiego poczucia humoru! Raczej należę do osób, które nie potrafią usiedzieć w miejscu i ciągle muszą coś robić – dlatego też udzielam się tutaj, w Centrum. Studiuję na 4 roku psychologii i nie ukrywam, że wiążę z tym kierunkiem swoją przyszłość. Do tej pory pracowałam głównie z dziećmi, lecz wierzę, że w każdym dorosłym jest również sporo z dziecka i warto po nie w sobie czasem sięgnąć 🙂 Tak samo, jak warto sięgnąć po pomoc lub nawet zwykłą rozmowę i zaufać drugiemu człowiekowi, by uzyskać wsparcie i przytulić własne, wewnętrzne dziecko.


Emilia Motyka-Radłowska

Moim głównym zainteresowaniem z zakresu psychologii jest szeroko pojęta tematyka dzieci i młodzieży oraz rodziny. Jestem w trakcie kursu podstawowego terapii TSR. Posiadam uprawnienia edukatora seksualnego. Ważną rolę w moim życiu pełni sport – joga, biegi długodystansowe, wspinaczka. 🙂

Adrianna Szczotka

Nazywam się Adrianna Szczotka i jestem studentką pierwszego roku psychologii. Jestem pozytywnie zakręconą osobą, która za główny cel swojego życia już dawno obrała sobie pomaganie innym w każdy możliwy sposób. Staram się być dobrym człowiekiem i realizować swoje pasje jednocześnie studiując, znajdując czas dla rodziny, bliskich i ukochanych zwierzaków

Małgorzata Treppner

Na imię mi Gosia, a psychologię studiuję, ponieważ od zawsze szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem. Uzewnętrzniam się podczas pisania po nocach i pieczenia zdrowych ciasteczek za dnia. Znajomi kojarzą mnie ze słonecznikami, litrami czarnej kawy, stosem książek przy łóżku i długimi rozmowami. Nazywają mnie ,,pytajnikiem”, bo w życiu staram się pytać, poznawać i przez to coraz więcej rozumieć. Gdybym miała supermoce – podarowałabym światu przyzwoity poziom empatii. Przez ostatnie kilka lat nauczyłam się, że nie ma słabości, która paradoksalnie nie może stać się mocną stroną – i właśnie tym chciałabym się z Wami podzielić!Pola Wójcik

Cześć, mam na imię Pola i jestem studentką pierwszego roku psychologii, ponieważ od zawsze fascynowało mnie, co kryje w sobie ludzki umysł. Uwielbiam uczyć się języków, a w przyszłości pragnę opanować włoski i hiszpański. Ostatnio nauczyłam się robić na drutach i mimo, że jest to dosyć nietypowe zainteresowanie, to połączone z oglądaniem filmów czy seriali, staje się bardzo relaksujące! Jednak przede wszystkim ogromną przyjemność sprawia mi możliwość rozmowy z drugą osobą i poznawanie jej zainteresowań oraz poglądów, co umożliwia mi pogłębianie własnej wiedzy. Oczywiście równie ważna jest dla mnie możliwość wsparcia i pomocy, jeżeli tylko jestem w stanie. Stawiam na otwartość, więc niezależnie czy potrzebujesz po prostu porozmawiać, czy doskwiera Ci jakiś problem, zawsze będę chętna pomóc.